Superpotraviny

Co to vlastně taková superpotravina je?

Definice těchto potravin není přesně určená, ale dá se říct, že to jsou potraviny bohaté na vitamíny, stopové prvky, antioxidanty a další složky. Většina z nich pochází ze zemí mimo Evropu. Z tradičních potravin jsou uváděny například některé citrusové plody nebo ryby.Z těch méně obvyklých, ale stále více používaných Vám některé představím.

Chia semínka

Jsou to semena rostliny salvia hispanica. Významný je obsah omega-3 mastných kyselin, který je dokonce vyšší než u semínek lněných. Tyto mastné kyseliny jsou esenciální kyseliny, které si tělo nedokáže vytvořit, je tedy třeba je přijímat stravou. Z dalších složek jsou to vitamíny B, A, C, či E. 

Chia semínka

Guarana

Je získávána z rostliny Paulinia cupana, česky- paulinie opojná.Hlavní složkou guarany je kofein- vstřebává se postupněji než kofein, tak i déle působí. Odstraňuje únavu, zlepšuje srdeční činnost a zvyšuje krevní tlak.

guarana

Aloe vera

Tuhle superpotravinu nejspíše známe všichni.Stimuluje činnost buňěk imunitního systému. Některé složky dokonce působí protizánětlivě, dále se uvádí např. antidiabetické působení.

aloe-vera-a-plantation-of-herbs

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/superpotraviny-znate-je.htm#ixzz4BfZVmxEu